ABBYY – Stručně o společnosti

ABBYY je přední poskytovatel softwaru na konverzi dokumentů, vytěžování dat a jazykového softwaru. Klíčové oblasti výzkumu a vývoje společnosti ABBYY zahrnují technologie rozpoznávání a aplikované lingvistiky. 

Technologie a produkty rozpoznávání od ABBYY lidem pomáhají spravovat rostoucí množstvo informací díky výkonným nástrojům, které jim umožňují: získat informace z papíru a obrázků, automaticky získávat data a zpracovávat a ukládat hodnotné informace. Používáním produktů na rozpoznávání a vytěžování dat uživatelé šetří čas a námahu běžně vynakládanou na přístup k datům a mají prospěch z možnosti získávat informace novými, efektivnějšími způsoby. Naše lingvistické produkty pomáhají zdolat jazykové překážky tím, že umožňují jednoduchou a přímou komunikaci. 

Dnes je ABBYY mezinárodní společností s více než 900 zaměstnanci po celém světě (k ledna 2010). Produkty ABBYY jsou prodávány ve více než 130 zemích světa prostřednictvím široké sítě místních a mezinárodních partnerů. Celkový počet uživatelů produktů ABBYY, od koncových uživatelů aplikací pro PC a mobilní zařízení po podniková řešení a vývojové nástroje, podle interního průzkumu přesahuje 30 miliónů lidí.

Naše mise

Cílem ABBYY je zvýšit kvalitu života vývojem technologií umělé inteligence pro efektivní vytěžování, překlad a transformování informací na dostupné a užitečné poznatky. 

ABBYY – Co to znamená?

Název společnosti – ABBYY – může být přeložen jako ostré oko. Toto slovo pochází z hypotetického (rekonstruovaného) rodičovského jazyka pro Miao-Yao, Nu, Hmong-Mien, Hmong a Kim Mun skupin Sino-Tibetské rodiny jazyků. Tento název a jeho význam (ostré oko) odráží klíčové oblasti aktivit a výzkumu společnosti: technologie rozpoznávání dokumentů a lingvistické technologie. 

Historie společnosti

Společnost ABBYY (před rokem 1997 — BIT Software) založil v roku 1989 David Yang, současný předseda správní rady ABBYY. Společnost se zrodila z myšlenky vytvořit slovníkový software… více>>