ABBYY FINESCANNER NOVĚ PRO UŽIVATELE OS ANDROID

18.07.2016

Milpitas, USA, 13. července 2016 – Společnost ABBYY, přední globální poskytovatel technologií a řešení pro rozpoznávání dokumentů, zachytávání obsahu a technologií založených na jazycích, dnes oznámila, že jeden z jejích nejpokročilejších mobilních skenerů s funkcí OCR, ABBYY FineScanner, je nyní k dispozici pro uživatele OS Android. Od dnešního dne může každý uživatel chytrého telefonu a tabletu s OS Android používat bezkonkurenční technologii ABBYY pro skenování a zachytávání textu z libovolného typu tištěných materiálů: obchodních dokumentů, účtenek, novin a časopisů, prezentací, reklam, a dokonce i billboardů – s nebývalou kvalitou obrazu, přesností OCR a možnostmi snadného sdílení.

Produkt ABBYY FineScanner získal ocenění SUPERSTAR Mobile Star Awards™ v kategorii skenování tištěného a ručně psaného textu ve vysokém rozlišení a nejen pořizuje fotografii dokumentu stejným způsobem jako běžný digitální fotoaparát, ale navíc automaticky koriguje perspektivu, vytváří obdélníkový obraz na výšku, ořezává nadbytečné okraje (např. stůl, na němž se dokument nachází), používá černobílé, barevné či šedé filtry k eliminaci šumu a zvýšení kontrastu a jasu. Výsledná kopie je optimalizována pro prohlížení a tisk: lze ji exportovat jako vícestránkový dokument PDF nebo obrázek ve formátu JPEG.

ABBYY FineScanner dokáže získat text z naskenovaných obrázků v 193 jazycích včetně češtiny – vše při zachování původního formátování dokumentu: značek, tabulek, záhlaví i názvů. Výsledky lze ukládat do 12 nejoblíbenějších formátů, např. DOCX, XLS a PDF, a sdílet s přáteli prostřednictvím e-mailu, klientů pro posílání zpráv a chatování, sociálních médií nebo cloudových úložišť.

Vysoké kvality skenování a rozpoznávání se dosahuje díky inovativním technologiím ABBYY pro mobilní snímání a optické rozpoznávání znaků (OCR), které jsou k dispozici i pro mobilní zařízení. „Technologie ABBYY jsou uznávány na celém světě. Licencují je i velké mezinárodní IT společnosti poskytující řešení pro rozpoznávání textu a vstupní proudy dat. Nyní jsou tyto nejmodernější technologie k dispozici všem uživatelům zařízení s OS Android na světě,“ podotýká viceprezident společnosti ABBYY a její manažer pro mobilní aplikace Artem Kumpel.

ABBYY FineScanner je určen pro osobní potřeby i používání ve firemním prostředí. Může například výrazně pomoci profesionálům pracujícím s velkými objemy dokumentace mimo kancelář – pojišťovacím agentům, zástupcům společností poskytujících finanční služby a právníkům.

Kompatibilita, ceny a dostupnost:

ABBYY FineScanner pro Android je kompatibilní s OS Android 4.2 nebo novějšími verzemi pro fotoaparáty s automatickým ostřením. Aplikace je k dispozici v online obchodě Google Play, a to ve dvou verzích:

1)  aplikace zdarma s prémiovým předplatným zahrnujícím pokročilé funkce včetně OCR a blokace reklam (4,99 $ měsíčně nebo 19,99 ročně),

2)  verze, za niž zaplatíte jednorázově 39,99 $ a která zahrnuje všechny pokročilé funkce a budoucí aktualizace.

ABBYY FineScanner podporuje jako jazyky rozhraní angličtinu a ruštinu.

Více informací získáte na naší webové stránce, www.finescanner.com, kde můžete zhlédnout i video.

Kontakt pro média:

Marina Tyshchenko

m.tyshchenko@abbyy.ua 

+380 44 490 99 99

O společnosti ABBYY:

ABBYY je přední globální poskytovatel technologií a řešení pro rozpoznávání dokumentů, zachytávání obsahu a technologií založených na jazycích, které lidem i společnostem pomáhají správně zacházet s informacemi. Společnost nastavuje standard v zachytávání obsahu a inovativních technologiích založených na jazycích, které integruje do celého životního cyklu informací. Řešení ABBYY jsou spolehlivá a zaměřují se na podporu komunikace, optimalizaci obchodních postupů, zmírňování rizik, zrychlování rozhodovacích procesů a podporu výdělků. Technologie ABBYY používají a licence k nim vlastní některé z největších mezinárodních společností a organizací státní správy, ovšem i malé a střední podniky a jednotlivci. Společnost ABBYY má zastoupení v Austrálii, Kanadě, na Kypru, ve Francii, v Německu, Japonsku, Rusku, ve Španělsku, na Tchaj-wanu, v SAE, ve Velké Británii, na Ukrajině a v USA. Další informace naleznete v sekci Hlavní fakta.

ABBYY a logo ABBYY jsou registrované ochranné známky nebo ochranné známky společnosti ABBYY Software Ltd. Ostatní zde zmíněné názvy produktů mohou být ochrannými známkami a/nebo registrovanými ochrannými známkami jejich příslušných vlastníků a jsou tímto uznány jako jejich majetek.