FineReader 14 přináší novou definici způsobu práce s dokumenty v kancelářích

27.01.2017

Nová verze aplikace umožňuje společnostem zrychlit kroky digitální transformace a zjednodušit pracovní postupy

Kyjev, Ukrajina (24. ledna 2017) – Společnost ABBYY®, přední poskytovatel technologií a řešení pro práci s informacemi, dnes oznámila, že je k dispozici FineReader 14, nová verze jejího vlajkového softwaru, v němž se snoubí cenami ověnčená technologie optického rozpoznávání znaků (Optical Character Recognition – OCR) s pokročilými funkcemi pro práci se soubory PDF a porovnávání dokumentů. Nová verze umožní profesionálům ze všech odvětví práce a obchodu snadno provádět a spravovat všechny typy každodenních úkolů – úpravy, převody a porovnávání dokumentů – s využitím jediné, intuitivní aplikace. FineReader 14 je vybaven funkcemi, které jsou nezbytné pro práci s jakýmkoli tištěným dokumentem a souborem PDF – bez ohledu na to, zda je naskenovaný, nebo vznikl digitální cestou.

„Papír je stále klíčovou součástí pracovních postupů v organizacích a společnostech. Průzkum IDC[1] ve USA potvrdil, že 65 % organizací stále do značné míry závisí na používání papíru, tj. tištěných dokumentů, což má za následek nutnost vyvinout zvýšené úsilí při převodu informací do formátů pro budoucí použití,“ říká Ivan Bodyagin, viceprezident oddělení produktů FineReader společnosti ABBYY. „Díky využití zkušeností v oblasti rozvoje OCR shromážděných za více než 20 let dokáže společnosti ABBYY překlenout propast mezi informacemi v tištěné a digitální formě a poskytnout výkonný nástroj k zefektivnění procesů pro práci s dokumenty.“

Společnost ABBYY vyvinula verzi FineReader 14 v reakci na potřeby moderních profesionálů toužících po nových funkcích pro rychlé a co nejkvalitnější zpracovávání dokumentů. K vylepšeným funkcím patří například:

  • Vysoce přesné převody dokumentů PDF a skenů do formátů pro další zpracování: Průběžné vylepšování technologie OCR společnosti ABBYY zaručuje, že tato technologie stále dosahuje výjimečných výsledků při převodech skenů a dokumentů PDF do digitálních formátů s možností úprav a vyhledávání, např. Word, Excel®, PowerPoint® či PDF. Verze 14 zachovává všechny známé původní funkce aplikace FineReader, např. rozšířené funkce OCR a automatické převody.

  • Úpravy PDF a spolupráce: Aplikace FineReader 14 se dodává jako komplexní řešení pro práci s dokumenty PDF a se skeny a má vestavěné pokročilé nástroje pro úpravy a spolupráci, což usnadňuje správu stránek, úpravy obsahu, kontroly, práci s komentáři, vyhledávání, vyplňování formulářů, podepisování a ochranu souborů.

  • Porovnávání dokumentů v různých formátech: Zbrusu nová funkce Porovnávání dokumentů odhaluje a zvýrazňuje veškeré důležité změny v textu dvou verzí stejného dokumentu bez ohledu na to, zda jsou ve formátu PDF, aplikace Word, JPG nebo jiném – dokáže kupříkladu porovnat sken s digitálním originálem.

  • Hluboká integrace OCR do nástrojů PDF: FineReader 14 představuje ideální produkt pro kohokoli, kdo denně pracuje se skeny a soubory PDF vytvořenými z tištěných dokumentů, protože dokáže automaticky použít technologii OCR při práci s PDF, kdykoli je to potřeba.

  • Více než 190 jazyků OCR: Nová verze podporuje rozpoznávání textu ve více než 190 jazycích včetně některých obtížně digitalizovatelných jazyků jako hebrejština, arabština, korejština, čínština a japonština. Je také vybavena podporou jednoduchých matematických vzorců a fonetických přepisů do angličtiny.

Dostupnost

Aplikace ABBYY FineReader 14 je nyní k dispozici pro celý svět ve třech verzích: Standard, Corporate a Enterprise, přičemž obsahuje i uživatelské rozhraní v češtině a podporu rozpoznávání v češtiny. Aplikaci si můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů a partnerů společnosti ABBYY. Podrobné informace o produktech a dostupných verzích jsou k dispozici na stránce www.abbyy.cz/finereader

O společnosti ABBYY

Společnost ABBYY je přední globální poskytovatel technologií a řešení, které pomáhají společnostem a organizacím při práci s informacemi. Společnost nastavuje standard v zachytávání obsahu a inovativních technologiích založených na jazycích, které integruje do celého životního cyklu informací. Řešení ABBYY jsou spolehlivá a zaměřují se na optimalizaci obchodních postupů, zmírňování rizik, zrychlování rozhodovacích procesů a podporu výnosů. Technologie ABBYY používají a licence k nim vlastní některé z největších mezinárodních společností a organizací státní správy, ovšem i malé a střední podniky a jednotlivci. Společnost ABBYY má zastoupení v Austrálii, Kanadě, na Kypru, ve Francii, v Německu, Japonsku, Rusku, ve Španělsku, na Tchaj-wanu, v SAE, ve Velké Británii, na Ukrajině a v USA. Další informace jsou k dispozici na stránkách www.ABBYY.com ABBYY. ABBYY, logo ABBYY, FineReader a ABBYY FineReader jsou buď registrované ochranné známky nebo ochranné známky společnosti ABBYY Software Ltd. Další názvy produktů uvedené v tomto dokumentu mohou být ochrannými známkami a/nebo registrovanými ochrannými známkami jejich příslušných vlastníků a jsou chráněny i bez zvláštního označení.[1] Srovnávací test IDC MaturityScape Benchmark: Digitální transformace pracovních postupů s dokumenty v USA. International Data Corporation (IDC), 2016Kontakt pro média:

ABBYY EE HQ

Marina Tyshchenko
+380 (44) 490-9999
pr@abbyy.ua